Tradiční čínská medicína

Alena Pelzová praktikantka alternativní medicíny

Čínská medicína

Tradiční čínská medicína (TČM) se zabývá vyhledáním konkrétních příčin nemocí, dále pak léčbou těchto příčin pomocí akupunktury, bylinných směsí, léčebných masáží a pravidelného cvičení tai či. Kde se vůbec nemoci berou? Vznikají disharmonickým prouděním energie qi v těle. Příčinou může být vnější patogen nebo vnitřní psychická nevyváženost. Nejdůležitější je určit správnou příčinu nemocí, kterou zjišťuji pomocí diagnostiky z jazyka, iris (diagnostika oka) a pulzové diagnostiky. Následně zvolím a doporučím klientovi postup jeho léčby. Čínskou medicínou a psychoterapií se zabývám více jak 10 let. Tento obor jsem si zvolila pro jeho celistvost; léčí nejen tělo, ale i duši, která je zasažena nejdříve při jakémkoliv nesouladu naší bytosti. V psychoterapii používám metody, které překvapivě rychle ukazují, co nám brání žít hodnotný, naplněný, šťastný, úspěšný a samozřejmě zdravý život, a které navíc umějí tyto bloky důsledně odstranit. Pracuji se všemi věkovými kategoriemi.

Odborné znalosti jsem získala prostřednictvím uvedených studií:
1. škola TČM při Národním institutu čínské medicíny univerzity Guangming.
Postgraduální studium – Spojení akupunktury a YI JINGU, prof. Michel Vinogradoff
QIGONG TUINA, prof. MUDr. Bai Yunqiao
SHIATSU, Darja Havelková
Psychologie, Jiří Adamec odb. as.
RUŠ, Karel Nejedlý
Autopatie, Mgr. Jiří Čehovský
TREE OF LIFE, A. PETROV’S CENTRE
Jaká onemocnění lze léčit pomocí TČM?

TČM je schopna léčit všechny druhy nemocí. Pravdou však je, že západní medicína má důležitý význam při akutních stavech nemocí a úrazů, ale chronická onemocnění jsou lépe léčena TČM a alternativní léčbou. Významně také záleží na včasnosti léčby. Pokud tedy léčba hrazená pojišťovnou a určená Vaším lékařem stále nebo opakovaně nezabírá, je vhodné ji včas změnit.

Jak terapie probíhá? Při první návštěvě zhodnotím podrobně zdravotní stav klienta a doporučím konkrétní léčbu. Pokud zvolím terapii akupunkturou, určím vhodné body podle Yi Jingu. Aktivuji zvolený bod, čímž dochází ke změně proudění energie qi a k psychické stabilitě. Podle závažnosti onemocnění je zapotřebí počítat s pěti až deseti návštěvami. Pokud je pro klienta vhodná fytoterapie, doporučuji především přípravky firmy Energy, MRL, Giovanni Maciocia, čínské směsi prof. Leung Kok Yuena, Naděje, Jukl, homeopatika nebo autopatii. Nádherný příklad z mé praxe, o který se s Vámi ráda podělím, jsem zaznamenala u děvčátka postiženého lehčí formou DMO, kdy došlo k okamžité změně, která nastala po aktivaci aku bodu. Než přišla Eliška ke mně, chodila pouze po špičkách. Při terapii došlo k uvolnění stagnující energie a nožičky začaly našlapovat na celou plochu chodidel.

Moje motto: Každý jsme originál, a proto potřebujeme individuální přístup.